Promocja!

Koszmar bezsennej nocy – terapia bezsenności (szkolenie online 1-2.10)

410,00 

Szkolenie już 1-2 października. 30.09 TO OSTATNI DZIEŃ ZAPISÓW -30% czyli 410 zł zamiast 590 zł
Podczas szkolenia online uczestnicy nauczą się kryteriów diagnozy różnych zaburzeń snu, w szczególności bezsenności, zrozumieją poznawczo-behawioralny model bezsenności, jak również tego, w jaki sposób zaburzenie to utrzymuje się oraz zapoznają się z technikami specyficznymi dla leczenia bezsenności i technikami zmiany poznawczej w odniesieniu do błędnych przekonań na temat snu, bezsenności i sposobów radzenia sobie.
Po czynnym udziale w szkoleniu (jego potwierdzeniem jest włączona kamerka), zostanie wystawiony certyfikat o odbyciu szkolenia, wraz z opisem nabytych kompetencji.
1-2 października 2022 r., 9:00-15:00
2-dniowe szkolenie
dla psychologów i psychoterapeutów

Brak w magazynie

 

 

Warsztat, w którym uczestnicy poznają to, czym tak naprawdę jest sen – jego cechy i właściwości biologiczne. Nauczą się kryteriów diagnozy różnych zaburzeń snu, w szczególności bezsenności. Zrozumieją poznawczo-behawioralny model bezsenności, jak również tego, w jaki sposób zaburzenie to utrzymuje się. Wśród technik terapeutycznych zapoznają się z technikami specyficznymi dla leczenia bezsenności
(kontrola bodźców, ograniczenie snu) jak i będą mogli przećwiczyć techniki zmiany poznawczej w odniesieniu do błędnych przekonań na temat snu, bezsenności i sposobów radzenia sobie.

Prowadząca: Anna Respondek – certyfikowana psychoterapeutka CBT (certyfikat PTTPB nr 316), certyfikowana superwizorka (certyfikat superwizora-dydaktyka Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej nr 70), psycholog. W 2008 r. ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologia, specjalność kliniczna na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W tym samym roku podjęła 4-letnie szkolenie z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Centrum CBT w Warszawie, stając się jednocześnie członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. Prof. Zdzisława Bizonia. W 2013 r. zdobyła certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego, a w 2018 r. przedłużono ważność jej certyfikatu o kolejne 5 lat. W 2021 r. otrzymała certyfikat superwizora-dydaktyka. Swoje pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w Poradni Psychologicznej Centrum Rehabilitacji w Szczecinku. Następnie rozpoczęła własną działalność i prowadziła pacjentów w Poznaniu w gabinecie prywatnym oraz współpracowała z Centrum Zaburzeń Odżywiania CTZO w Poznaniu. Ponadto zdobywała doświadczenie w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego „Integracja”. Swoją działalność poszerzyła o zespół terapeutów poznawczo-behawioralnych tworząc Centrum Poznawczo-Behawioralne, gdzie prowadzi terapię, superwizję i szkolenia. Działa również w stowarzyszeniu Baba, wspomagając osoby doświadczające przemocy.

Dla kogo: dla psychologów i psychoterapeutów, ale zapraszamy również innych specjalistów, którym wiedza na temat bezsenności może pomóc oraz studentów

Termin: 1-2 października 2022
godziny 9.00-15.00
2-dniowe szkolenie
dwie 15-minutowe przerwy kawowe każdego dnia szkolenia

Czas trwania: 16 godzin dydaktycznych (szkoleniowych)

Miejsce: Link do wirtualnego pokoju, w którym odbędzie się szkolenie, zostanie przesłany drogą mailową po potwierdzeniu zamówienia.

Inwestycja:  LAST MINUTE -30% czyli 410 zł zamiast 590 zł

Kontakt: kontakt@szkoleniacbt.pl

Plan szkolenia:

Warsztat przedstawia wiedzę teoretyczną, którą przeplata z umiejętnościami praktycznymi. Uczestnicy na bieżąco ćwiczą korzystanie ze zdobytej wiedzy w formie ćwiczeń indywidualnych, grupowych lub w parach.

Dzień pierwszy
Kryteria diagnozy i poznawczo-behawioralne modele zaburzenia

I. Fizjologia snu
II. Klasyfikacje zaburzeń snu – DSM V, ICD 10, ICSD-2
III. Definicja, obraz kliniczny oraz epidemiologia bezsenności
IV. Skale i kwestionariusze pomocne w diagnostyce zaburzeń snu
V. Algorytm oceny bezsenności
VI. Etiologia bezsenności przewlekłej
VII. Behawioralne i poznawcze modele bezsenności (Spielman, Bootzin, Morin, Harvey, Espie)

Dzień drugi
Protokół psychoterapii poznawczo – behawioralnej bezsenności wg M. Fornal-Pawłowskiej i E. Walacik

I. Struktura sesji w terapii bezsenności
II. Higiena snu
III. Technika kontroli bodźców
IV. Metoda ograniczenia snu
V. Praca nad błędnymi przekonaniami na temat snu, bezsenności i jej konsekwencji
VI. Nierealistyczne oczekiwania
VII. Błędne atrybucje
VIII. Błędne przekonania na temat sposobów radzenia sobie z bezsennością
IX. Eksperymenty behawioralne
X. Profilaktyka nawrotów

Celem warsztatu jest zrozumienie natury przewlekłej bezsenności z perspektywy terapii poznawczo-behawioralnej. Warsztat ukierunkowany jest przede wszystkim na to, by przekazana wiedza miała dla uczestników użytek praktyczny, dzięki czemu będą mogli z poczuciem spokoju i pewności poprowadzić terapię u pacjenta wykazującego objawy zaburzeń snu. Omówiony i przećwiczony zostanie protokół terapeutyczny stworzony w Polsce przez M. Formal Pawłowską i E. Walacik – Ufnal (pionierki i popularyzatorki terapii poznawczo-behawioralnej bezsenności w Polsce).

 

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami przez poniższy formularz lub adres e-mail: kontakt@szkoleniacbt.pl