Promocja!

Wprowadzenie do terapii poznawczo-behawioralnej (szkolenie online)

140,00 

TO SZKOLENIE JUŻ SIĘ ODBYŁO
Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do studentów i psychologów, którzy chcą zostać terapeutami i zastanawiają się nad wyborem nurtu i szkoły psychoterapeutycznej, ale zapraszamy także tych, którzy chcą poznać zasady terapii poznawczo-behawioralnej i dowiedzieć się, jak może pomóc ona osobom z różnymi zaburzeniami.
16 października 2021 r., 9:00-13:00
4-godzinne szkolenie
Dla studentów/psychologów.
Certyfikat uczestnictwa.

Brak w magazynie

TO SZKOLENIE JUŻ SIĘ ODBYŁO

Poznaj podstawy terapii poznawczo-behawioralnej i realia pracy terapeuty CBT z pacjentem. Terapia poznawczo-behawioralna uznawana jest za najlepiej przebadany i konkretny nurt psychoterapii, dlatego nazywana jest często metodą opartą na dowodach. Dowiedz się więcej o CBT i sprawdź, czy to nurt dla Ciebie.

Prowadząca: Anna Respondek – W 2008 r. ukończyła jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologia, specjalność kliniczna na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W tym samym roku podjęła 4-letnie szkolenie z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Centrum CBT w Warszawie, stając się jednocześnie członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej im. Prof. Zdzisława Bizonia. W 2013 r. zdobyła certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego, a w 2018 r. przedłużono ważność jej certyfikatu o kolejne 5 lat. W 2019 r. rozpoczęła szkolenie w CBT w Warszawie na kursie superwizor – dydaktyk. Swoje pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w Poradni Psychologicznej Centrum Rehabilitacji w Szczecinku. Następnie rozpoczęła własną działalność i prowadziła pacjentów w Poznaniu w gabinecie prywatnym oraz współpracowała z Centrum Zaburzeń Odżywiania CTZO w Poznaniu. Ponadto zdobywała doświadczenie w Ośrodku Pomocy Społecznej w Zbąszynku oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego „Integracja”. Swoją działalność poszerzyła o zespół terapeutów poznawczo-behawioralnych tworząc Centrum Poznawczo-Behawioralne, gdzie prowadzi terapię, superwizję i szkolenia. Działa również w stowarzyszeniu Baba, wspomagając osoby doświadczające przemocy.

Dla kogo: Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do studentów i psychologów, którzy chcą zostać terapeutami i zastanawiają się nad wyborem nurtu lub szkoły psychoterapeutycznej, ale zapraszamy także tych, którzy chcą poznać zasady terapii poznawczo-behawioralnej i dowiedzieć się, jak może pomóc ona osobom z różnymi zaburzeniami.

Termin: 16.10.2021 r., sobota 9:00-13:00
4-godzinne szkolenie
Ostatnie 30 minut zostanie przeznaczone na zadawanie pytań przez uczestników. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa drogą mailową.

Miejsce: Platforma ClickMeeting (dostęp do wydarzenia otrzymuje się po dokonaniu płatności):
ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE TUTAJ

Inwestycja: 140 zł 175 zł

Kontakt: piotr@trzymsie.pl

Plan szkolenia:

Tematyka szkolenia

1. Psychoterapia poznawczo – behawioralna
a) założenia
b) zasady
c) psychoedukacja.

2. Myśli automatyczne
a) Model ABC
b) Cechy charakterystyczne myśli automatycznych
c) Pytania pomocne w identyfikacji myśli automatycznych
d) Technika poznawcza: wydobywanie myśli automatycznych

3. Zniekształcenia poznawcze
a) Złudzenia postrzegania
b) Rodzaje zniekształceń poznawczych
c) restrukturyzacja poznawcza

4. Techniki behawioralne – przykładowe techniki stosowane w wybranym przez uczestników zaburzeniu (ekspozycja, wzmocnienia, aktywizacja, relaksacja).

5. Struktura osobowości w terapii poznawczo-behawioralnej – bo nie tylko objaw się liczy
a) Przekonania kluczowe
b) Przekonania pośredniczące
c) Strategie kompensacyjne

7. Struktura sesji w terapii poznawczo – behawioralnej – pomocne rusztowanie.

8. Protokoły CBT – pomagają czy ograniczają?

9. Jak wygląda praca terapeuty CBT? Pytania i odpowiedzi.

Uczestnicy poznają podstawowe założenia terapii poznawczo – behawioralnej, które czynią ją najbardziej naukową, a jednocześnie skuteczną metodą terapii. Każdy uczestnik będzie miał okazję poczuć, czy to właśnie ten styl terapii jest dla niego najbardziej odpowiedni.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami przez poniższy formularz lub adres e-mail: piotr@trzymsie.pl